ALKENT 2000 PROJESİ
Alkent 2000; İstanbul'dan Taksim, Mecidiyeköy gibi kent merkezlerine ulaşım uzaklıkları, çevre yolundan otomobille 25 dakika...
Proje; uluslararası alanda önemli başarılara imza atmış Newport Beach California'dan "RNM" mimarları tarafından tasarlanmış.
Alkent 2000 İstanbul, Büyükçekmece Gölü kıyılarından Hadımköy-İstanbul çevre yoluna kadar uzanan 7 bin dönümlük geniş bir vadiyi kapsıyor. Kent kirliliklerinden, gürültülerinden uzakda, "5 yıldızlı bir tatil köyü" güzelliğindeki bu yeşillikler kenti 7 mahalleden oluşuyor.
Yerleşime açılan Yeditepe ve Çamlıca Mahallelerinde yaşam tüm canlılığı ile sürüyor.
Yeditepe Mahallesinde 208 apartman dairesi ve 284 adet 7 tipde villa var.
Apartmanları 4 katlı. Site girişinin iki yanında yer aıyor. Her katta 5 daire ve 12 bloktan oluşuyor. Bahçe ve çatı dubleksli, 79 metrekarelik stüdyo dairelerden, 281 metrekarelik dublekslere kadar 8 ayrı büyüklükte ve modelde. Çoğu göl manzaralı olan bu dairelerin tümü tam otomatik kapı, çift hızlı asansör, ithal görüntülü güvenlik sistemleriyle donanımlı. Doğalgazlı, kombili ısınma sistemleri, merdiven ve asansörler için elektrik kesintilerinde otomatik devreye giren jenarötörü bulunuyor. Dört mevsim yeşillik içindeki Botanik Parkı hemen yanı başında. Yanında da alışveriş merkezleri var.
Villalar, büyüklüklerine ve biçimlerine göre 7 ayrı yapıda kurulmuş:
S1, S2, S3, N, M, L, B.
Hepsinin 1.5 dönümle 4.5 dönüm arasında bahçeleri var. Bütün konforu içermenin yanı sıra, çoğunda yüzme havuzu da bulunuyor.
Çamlıca Mahallesi'nde, 287 villa var.
Büyüklüklerine ve biçimierine göre 6 tipde:
Fantastica, Lusia, Sophistica, magnolia, Marbella, R2 adlarını alıyor. Bahçe büyüklükleri ortalama 2.5 dönüm.

Alkent 2000'lilerin yararlandığı ortak alanlar :
Alkent 2000'de oturanların yararlandığı tesisler'de kapalı-açık yüzme havuzları, restaurant, sinema salonu, jimnastik salonu, steam bath, sauna, tenis kortları, yüzme sporu tesisleri yer alıyor. Yine, Alkentlilerin yararlandığı anlaşmalı SOS Ambulans Sağlık Hizmetleri 24 saat açık tutuluyor.
Büyükçekmece Gölü çevresinde bulunan sportif etkinlikler, binicilik ve golf alanları ilgi duyanları bekliyor.